• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W jaki sposób udanie można spędzić swoje wakacje?

Co warto zobaczyć w Europie?
Być może przyroda kontynentu, który zamieszkujemy może się wydawać dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeśli porównać Europę z Azją, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, iż nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to nie jest tak, że np. nasze góry są mniej atrakcyjne – są różne gusta. Warto jednakże zastanowić się zatem co w istocie warto zobaczyć. Przede wszystkim skupmy się na miastach. Na początek oczywiście Polska… Fantastycznym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Poznań, lecz także choćby Sandomierz.
Warto przejechać się w góry oraz morze. Generalnie w naszym kraju nie brakuje fajnych miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę można polecić wycieczki last minute do czeskiej Pragi. Należy napisać otwarcie, że Praga jest przepięknym miastem – wartym przynajmniej trzech dni intensywnego zwiedzenia. Warto jednakże postarać się zostać w Pradze dłużej, aby mieć możliwość chłonąć atmosferę miasta. Jeśli wchodzą w grę trochę krótsze podróże, ciekawym miejscem może być Czeski Krumlov. Pewnie niezbyt wielu mieszkańców Polski zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej magicznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują również typowo niemieckie miasta. Czyli choćby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz spora metropolia, w końcu jest stolicą RFN. Jednakże w porównaniu do np. Frankfurtu, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Doskonałym miejscem na organizację wycieczki jest także Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast i miasteczek można wymieniać bardzo wiele. To pokazuje, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To pewne.

Categories: Turystyka

Comments are closed.